All Products
9 Blade Steel Body PDC Bit Shock Absorber Welding Oilfield Drill
| Diameter: | 8 1/2inch Or 215.9mm |
|---|---|
| Blades: | 4 - 9 Blades |
| Certification: | API,ISO9001 |
215.9mm Steel Body PDC Bit API Double Row Polycrystalline Diamond Compacts
| Size: | 8.5inch / 215.9mm |
|---|---|
| Certification: | ISO9001/API |
| Name: | Diamond PDC Coring Bits |
API 7 Blades Coal Mining Drill Bits 216mm Tci Tricone
| Size: | 8.5inch / 216mm |
|---|---|
| Machine Type: | Drilling Tools |
| Certification: | ISO9001/API |
13mm Steel Body PDC Bit Carbide Rock Down Hole Hammer Drill
| Size: | 8 1/2 In, 215.9mm |
|---|---|
| Material: | Tungsten Carbide |
| Certification: | ISO&API |
6 Inch PDC Rock Drill Bit 3 Blades Steel Body PDC Bit
| Size: | 6 Inch (Φ152.4mm) |
|---|---|
| Use: | Oil&Gas |
| Body Type: | Steel Body |
Diamond Concave Drill Bit 4 5/8 Inch 5 Blades
| Size: | 4 5/8 Inch (Φ118mm) |
|---|---|
| Use: | Oil&Gas |
| Body Type: | Steel Body |
215.9mm PDC Core Bits Forging Oilfield Drill Bit Gauge Length
| Diameter: | 8 1/2inch, 215.9mm |
|---|---|
| Blades: | 4-9 Blades |
| Process: | Forging, Welding |
12 1/4" PDC Oil Drill Bit 5 Blade TCI Tricone Drill Bits
| Size: | 12.25", 311.15mm |
|---|---|
| Cutter Size: | 13,16,19mm |
| Body Type: | Steel Body |
16mm Tricone Rock Bit 7 Nozzle Double Row Polycrystalline Diamond Bit
| Size: | 12.25", 311.15mm |
|---|---|
| Cutter Size: | 13,16,19mm |
| Body Type: | Steel Body |
Oil PDC Tri Cone Bit Natural Gas Steel Diamond PDC Drill Bit 6 Blades
| Size: | 12.25", 311.15mm |
|---|---|
| Make-Up Torque: | 33.03~43.3(9.56) KN·m(Mpa) |
| Application: | Oil & Nature Gas |

