All Products
311.15mm PDC Tricone Roller Bit Stable 25 Degree PDC Oilfield Drill Bit
| Size: | 12.25", 311.15mm |
|---|---|
| Make-Up Torque: | 33.03~43.3(9.56) KN·m(Mpa) |
| Application: | Oil & Nature Gas |
6 Blade PDC Tricone Drill Bit 9 Nozzle PDC Reamer
| Size: | 12.25", 311.15mm |
|---|---|
| Make-Up Torque: | 33.03~43.3(9.56) KN·m(Mpa) |
| Application: | Oil & Nature Gas |
6 Blades PDC Core Bit 215.9mm For Water Rock Drilling
| Size: | 8 1/2 Inch (Φ215.9mm) |
|---|---|
| Application: | Water/Oil/Mining |
| Body Type: | Steel Body |
6.5 Inch PDC Oil Drill Bit Oil Gas Diamond Drilling Bit
| Size: | 6-1/2 Inch (Φ165.1mm) |
|---|---|
| Use: | Oil&Gas |
| Body Type: | Steel Body |
165mm PDC Bit For Well Drilling High Manganese Steel Body
| Size: | 6 1/2 Inch (Φ165.1mm) |
|---|---|
| Use: | Oil/Gas/Water |
| Type: | Carbide Insert Bit |
4 Blade PDC Water Well Drill Bit 6 1/2 Inch Steel Body
| Diameter: | 6 1/2 Inch |
|---|---|
| Application: | Oil&Gas |
| Body Type: | Steel Body |
7 Nozzle Diamond Drilling Bit ISO 5 Blades 1613 Water Well Drill Bit
| Size: | 8 5/8 In / 212.7mm |
|---|---|
| Advantage: | Good Post Service |
| Usage: | Petreleum, Well Water Drilling |
Poly Diamond Drilling Bit 78mm 6 Blades 8 5/8 Inch Fixed Cutter Drill Bits
| Size: | 8 5/8 Inch, 212.7mm |
|---|---|
| Advantage: | Excellent Post Service |
| Usage: | Petreleum, Well Water Drilling, Coal Mining |
PDC 6 Blade Diamond Drilling Bit Composite Rock Coring
| Size: | 8 5/8 Inch, 212.7mm |
|---|---|
| Advantage: | Excellent Post Service |
| Usage: | Petreleum, Well Water Drilling, Coal Mining |
API Polycrystalline Diamond Bit 8 5/8in 6 Blades 65mm Button Rock Drilling
| Size: | 8 5/8 In, 212.7mm |
|---|---|
| Advantage: | Good Service, High Quality |
| Usage: | Petreleum Drilling |

